Buradasınız
Anasayfa > Yazılım > Bildiğimiz Photoshop iPad ‘e geliyor…

Bildiğimiz Photoshop iPad ‘e geliyor…

Tüm özellikleriyle Photoshop iPAD e geliyor… Bilindiği üzere Adobe’nin Photoshop Express adında bir uygulaması olsa da, masaüstü sürümü kadar kullanışlı değildir. Bunu en iyi uzun yıllardır Photoshop kullananlarbilir. Lightroom, Photoshop Express ‘e göre daha iyi olsa da maalesef özellikle iOS kullanıcıları için tek çözüm olmaktan çok uzaktadır.

Bildiğimiz Photoshop iPad 'e geliyor...

Adobe yetkilileri gelen mesajlar ve talepler üzerine bu duruma çare olması açısından, iPad kullanıcıları için Photoshop ‘un tüm özelliklerini kullanabilecekleri yeni bir Photoshop uyguluması için çalıştıklarını bildirdiler.

Adobe Creative Cloud baş ürün sorumlusu Scott Belsky ‘ın Bloomberg ‘e yaptığı açıklama şöyle;

Benim arzum, bunları mümkün olan en kısa sürede piyasaya sürmektir. Bir ürünü Photoshop gibi sofistike ve güçlü bir şekilde çekmek ve iPad gibi modern bir cihaz üzerinde çalışmak için gereken çok şey var. Ürünlerimizi bulut işbirliği dönemine getirmeliyiz.

Adobe yöneticileri henüz kesin bir tarih veremese de başlangıçta iPad ’lerde kullanılabilecek  olan tam bir Photoshop deneyimini 2019 yılı içerisinde kullanıcılarla buluşabileceği iddia ediliyor.

Bildiğimiz Photoshop iPad e geliyor…

Adobe böylelikle piyasadaki birçok fotoğraf düzenleme uygulamasıyla rekabet edebilecek duruma gelmiş olacak. Rekabet etmek istediği başlıca uygulamalar arasında Affinity, enlight, Pixelmator ilk aklımıza gelenler.

Bloomberg’teki haberin orjinali için tıklayınız.

Photoshop Express ile Neler Yapılabilir?

iOS için 10.0 ve üstü, Android için 4.4 ve üstü, Windows için Windows 8 ve üstünde çalışan Adobe Photoshop Express ile kırpma, yeniden boyutlandırma, temel düzenlemeler ve fotoğraflarınıza 80’den fazla efekt uygulayabilirsiniz.

Temel düzenleme renk ve kontrast ayarları, kırmızı göz kaldırma, leke yok etme, çerçeve ve kenar ekleme, filigran eklemeyi  kapsar.

Ham formattaki fotoğrafları da düzenleyebileceğiniz uygulamayla, fotoğrafları yeniden boyutlandıra bilirsiniz. JPG uzatısıyla kayıt edebilir, Facebook, Twitter, Instagram gibi önde gelen sosyal medya uygulamalarında paylaşabilirsiniz.

Adobe Photoshop Express ücretsizdir. 

Bir cevap yazın

Top